مقالات

دستگاه تصفیه هوای گردن آویز

آلودگی هوای برخی از شهرها، از جمله تهران، اهواز و اصفهان بر کسی پوشیده نیست. آلودگی های گازی ناشی از احتراق سوخت غیراستاندارد و همچنین کارخانه های صنعتی، ریزگردهای معلق در هوا و همچنین شیوع بیماریهای میکروبی عوامل خطرناک موجود در هوا هستند. بدون شک این عوامل برای هر انسانی میتواند عوارض کوتاه مدت و یا دراز مدت داشته باشد. با این حال، کودکان، افراد مسن، بیماران ریوی، بیماران قلبی و کسانی که به دلایل مختلف دارای سیستم دفاعی ضعیف تری هستند، در معرض خطر بیشتری قرار دارند.

حضور اکتیوتک در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران هلث

نمایشگاه ایران هلث، بعنوان دومین نمایشگاه بزرگ خاورمیانه در زمینه تجهیزات پزشکی در تاریخ 26 تا 29 اردیبهشت در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار گردید. شرکت مانا اندیشان فرتاک نیز بعنوان نماینده انحصاری کمپانی اکتیوتک آمریکا، در این نمایشگاه حضور داشت و به معرفی محصولات خود پرداخت.

 

 

 

 

 

 

 

 

حضور اکتیوتک در یازدهمین کنگره انجمن جراحان عمومی ایران

یازدهمین کنگره انجمن علمی جراحان عمومی ایران با حضور بیش از 2500 پزشک متخصص از سراسر کشور، در تاریخ 25 تا 27 ام فروردین ماه سال 1395، در مرکز همایشهای بین المللی برج میلاد تهران برگزار شد. شرکت "مانا اندیشان فرتاک" نیز بعنوان نماینده انحصاری کمپانی اکتیوتک آمریکا در نمایشگاه این کنگره حضور پیدا کرد و به معرفی تکنولوژی و محصولات خود پرداخت.

 

 

 

 

ثبت محصولات اکتیوتک در اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت

شرکت "مانا اندیشان فرتاک"، نماینده انحصاری کمپانی اکتیوتک آمریکا، بعنوان شرکت تجهیزات پزشکی مجاز در اداره کل تجهیزات پزشکی کشور ثبت گردید. بنابراین تمامی محصولات شرکت اکتیوتک جزء محصولات مجاز پزشکی به حساب می آیند. برای بررسی این موضوع میتوانید نام شرکت "مانا اندیشان فرتاک" را در لینک زیر جستجو نمایید.
اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

آنفولانزا

بیماری آنفولانزا باعث عفونت حاد دستگاه تنفسی میشود که با سردرد ناگهانی، درد ماهیچه، تب و ضعف و بی حالی شدید نمایان میشود. با توجه به مشکلات به وجود آمده در خصوص این بیماری در برخی استانهای کشور و احتمال شیوع آن به سایر استانها، به نظر میرسد توجه به راههای پیشگیری از آن ضروری است. دستگاههای تصفیه هوای اکتیوتک و قدرت آن در مقابله با ویروس آنفولانزای خوکی (H1N1) و آنفولانزای مرغی (H5N8) در دانشگاه کانزاس آمریکا، آزمایشگاه ملی ساندیا توسط دکتر جیل بیکر مورد مطالعه قرار گرفته است. نتایج درخشان این آزمایش در نمودارهای زیر نشان داده شده است.

منابع آلوده کننده خانه ها و ادارات

در محیط های خانگی و اداری منابع آلوده کننده فراوانی وجود دارد که نیاز به دستگاه تصفیه هوا را ضروری میسازند. در جدول زیر به مهمترین این منابع و خصوصات آنها اشاره شده است. شناخت  این آلاینده ها و نحوه ایجاد آنها، میتواند شما را در شناسایی کیفیت هوای محل سکونت و یا کار شما یاری نماید.

 

 

دستگاه تصفیه هوا

امروزه با توجه به منابع گوناگون آلوده کننده هوا در فضاهای داحلی و همچنین آلوده شدن هوای بیرون و ورود این آلودگیها به داخل، استفاده از دستگاه تصفیه هوای مناسب ضروری به نظر می رسد. آمار سازمان جهانی بهداشت نیز تایید کننده این نگرانی است. طبق اعلام این سازمان روزانه 5000 نفر در کشورهای در حال توسعه بر اثر هوای آلوده فضاهای داخلی می میرند.

چرا فضاهای داخلی نیاز به تصفیه هوا دارند؟

فضاهای داخلی به سه دلیل آلوده میشوند و آلوده میمانند.

- منابع آلوده کننده فضای داخلی که گازها یا ذرات را در هوا آزاد می کنند، دلیل اولیه آلودگی فضا هستند.

- تهویه ناکافی هوا می تواند از طریق، نیاوردن هوای بیرونی کافی برای رقیق کردن نشر آلودگی داخلی و نیز از طریق حمل نکردن آلودگی های هوای داخل به بیرون سبب افزایش سطح آلودگی شود

پشتیبانی